Prvním tureckým spisovatelem, který vystoupil na Měsíci autorského čtení v roce 2018, byl Tuna Kiremitçi. Když dorazil na MAČ do ostravské Staré arény, Michaela Rožnovská s ním natočila krátký rozhovor.
Ve Staré aréně četl úryvek ze svého románu Uçan Halıların Ayrodinamik Sorunları (Aerodynamické problémy létajících koberců), který naplnil dávkou svého oblíbeného "černého humoru". „Nemám rád tragédie, ale rád o tragédiích píši vtipně, takže se pak stávají černým humorem,“ vysvětlil autor v rozhovoru.
Jeho hlavní hrdina se navíc zamiloval do známé herečky a autor tvrdí, že je to tak trochu blázen. Snaží se jí zachránit tím, že pro ni napíše dobrý román – a tím tak trochu upozorní i na sebe.
„Tuna Kiremitçi vyjádřil obavu, že prezident Erdogan zavleče zemi do občanské války s Kurdy, která se bude podobat balkánskému peklu na území Jugoslávie z počátku devadesátých let. A zároveň vyčetl členským státům Evropské unie, že tak dlouho bránily vstupu Turecka do společného soustátí, až se proevropští Turci naštvali a upnuli se k nacionalistickému autokratickému vůdci, k dnešnímu prezidentu Erdoganovi,“ shrnul debatu po jeho čtení v Ostravě na webu Ostravan.cz básník a publicista Ivan Motýl.